Home
Hacettepe University
neuroanatomy
literaturk
youtubeProf. Dr. M. Mustafa Aldur

M. Mustafa Aldur 1967 yılında Ankara’da doğmuştur. İlköğrenimini İstanbul Hamdi Akverdi İlkokulunda, ortaöğrenimini İstanbul Ataköy Lisesinde tamamlamıştır.

Üniversite eğitimine 1984 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde (Türkçe) başlamış, tıp eğitimini 1993 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olarak tamamlamıştır. Dr. Aldur 1993-1994 tarihleri arasında Şırnak’ta pratisyen hekim olarak tamamladığı mecburî hizmeti sonrasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında anatomi doktora eğitimine başlamış, bu eğitimi Eylül 1997 tarihinde tamamlamış ve Anatomi Bilim Doktorluğu ünvanını kazanmıştır.

1997-1999 tarihleri arasında vatanî görevini Gülhane Askerî Tıp Akademisinde tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalındaki görevine geri dönmüş ve aynı bölümde yardımcı doçentlik kadrosuna atanmıştır. Dr. Aldur 2001 yılında üniversite doçenti, 2007 yılında ise Hacettepe Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı'nda profesör olmuştur. İngilizce bilmektedir. Evli ve bir evlat sahibidir.