Home
Hacettepe University
neuroanatomy
literaturk
youtube
TwitterProf. Dr. M. Mustafa Aldur [MD, PhD]

1967 yılında Ankara’da doğmuştur. İlköğrenimini İstanbul Bakırköy Hamdi Akverdi İlkokulunda, ortaöğrenimini İstanbul Ataköy Lisesinde tamamlamıştır.

Yüksek öğrenimine 1984 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde [Türkçe] başlamış, tıp eğitimini 1993 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olarak tamamlamıştır. 1993-1994 tarihleri arasında Şırnak’ta pratisyen hekim olarak tamamladığı mecburî hizmeti sonrasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında anatomi doktora eğitimine başlamış, bu eğitimi Eylül 1997 tarihinde tamamlamış ve Anatomi Bilim Doktorluğu ünvanını kazanmıştır.

1997-1999 tarihleri arasında vatanî görevini Gülhane Askerî Tıp Akademisinde tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalındaki görevine geri dönmüş ve aynı bölümde yardımcı doçentlik kadrosuna atanmıştır. 2001 yılında üniversite doçenti, 2007 yılında profesör olmuştur. Halen Hacettepe Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalındaki bu görevine devam etmektedir. Mart 2012 - Şubat 2015 tarihleri arasında Hacettepe Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Evli ve bir çocuk babasıdır.